
O REJSIE
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Nauka na fali – geologiczna podróż przez Bałtyk”, które odbędzie się 7 marca, w godz. 11:00-13:00. W ramach spotkania zapraszamy m.in. na pokaz filmu “Co po nas zostanie? Geologia.” Fundacji „Nauka. To lubię”, który powstał w trakcie naszej wyprawy na Bałtyk.
Podczas wydarzenia:
- Dr Tomasz Rożek opowie o tym, co zafascynowało go w geologii.
- Posłuchamy opowieści studentów o geologii i żeglarstwie.
- Oficerowie żaglowca STS Generał Zaruski przybliżą nam historię jednego z najpiękniejszych polskich żaglowców i opowiedzą o realiach życia żeglarza.
- Opowiemy o realizacji wspólnych projektów Fundacji Nauka. To Lubię ze Studenckim Kołem Naukowym Geologów Uniwersytetu Wrocławskiego oraz o planach na przyszłość.
- Porozmawiamy z naszymi gośćmi – Q&A.


Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr. hab. Roberta Olkiewicza.
Linki do informacji o wydarzeniu:
Ahoj!
Interesujesz się geologią? Hobbystycznie zbierasz skały i minerały? Pływanie na żaglach to Twoja pasja? Fascynują Cię Dania i Szwecja? A może żadne z tych, ale chcesz dowiedzieć się czegoś nowego o powyższych?
W takim razie dobrze trafiłeś/aś! W dniu 4 sierpnia roku bieżącego ruszamy w geologiczny rejs. GeoBaltic Adventure: Sailing Through Time, bo tak zowie się nasza wyprawa, ma na celu opłynąć Bałtyk wzdłuż Danii i Szwecji.
No dobrze, pewnie zadajecie sobie pytanie – po co? Czy dla frajdy z żeglowania? Zdecydowanie. Ale nie jest to jedyna atrakcja.








Atrakcji czeka nas tam sporo. I wszystkie one mają format geologiczny. Ślady uderzenia meteorytu który uśmiercił dinozaury, skamieniałości dawno wymarłych zwierząt, pozostałości po zlodowaceniach czy wreszcie skały bogate w cenne metale – to wszystko będziemy znajdować, oglądać i badać w trakcie naszego rejsu.
Początkiem sierpnia wsiadamy na pokład żaglowca STS Generał Zaruski i ruszamy w te pędy ku przygodzie. I choć nie na miejscu, ale Wy również możecie zobaczyć to wszystko razem z nami, na naszych social mediach:
Obserwujcie, a nie umknie Wam żaden detal z geologicznego rejsu.
MAPA

Ta mapka pokaże Wam wszystkie przystanki na naszej trasie. Każde z tych miejsc to prawdziwa kopalnią geologicznej wiedzy.
Zapraszamy również do sekcji STANOWISKA, która wprowadzi Was w każde z tych miejsc oraz wyjaśni, co ciekawego tam się znajduje.
STANOWISKA
MEET THE CREW
Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Geologów
Kacper Bieńka
Wojciech Durak
Paulina Góra
Piotr Krypner
Aleksandra Kupisz
Michał Maciak
Anna Olszewska
Wiktor Paluszkiewicz
Zuzanna Pilska
Anna Tereszko
Martyna Serafińska
Tomasz Starzyk
Mateusz Wolszczak
Załoga STS Generał Zaruski
kpt. ż.w. Jerzy Jaszczuk
Adam Walczukiewicz, I oficer
Filip Kowalski, oficer
Henryk Miszczuk, oficer
Mirosław Bielecki, bosman, oficer ds. technicznych
Maria Andrzejewska, Biuro Projektów Uniwersytetu Wrocławskiego
Robert Dybowski, operator drona i specjalista ds. bezpieczeństwa
Nauczyciele akademiccy i edukatorzy
Szymon Belzyt, Zakład Geologii Strukturalnej i Kartografii Geologicznej Instytutu Nauk Geologicznych UWr
Magdalena Modelska, Zastępca Dyrektora ING UWr ds. dydaktycznych, Zakład Hydrogeologii Podstawowej Instytutu Nauk Geologicznych UWr
Henryk Marszałek, Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska UWr, Zakład Hydrogeologii Stosowanej Instytutu Nauk Geologicznych UWr
Tomasz Rożek, Fundacja Nauka. To Lubię, fizyk i popularyzator nauki
Grzegorz Ziemniak, Zakład Geologii Fizycznej, Instytutu Nauk Geologicznych UWr